Fast delivery within 72 Hours
Beckhoff CU8815
A common application in machine and plant construction is the simultaneous display of a PC screen on several monitors. Up to four CP29xx, CP39xx, CP68xx, CP69xx, CP79xx or CP79xx DVI/USB Control Panel…
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
A common application in machine and plant construction is the simultaneous display of a PC screen on several monitors. Up to four CP29xx, CP39xx, CP68xx, CP69xx, CP79xx or CP79xx DVI/USB Control Panels can be connected to a PC via the CU8815 DVI
Specification
| Type | DVI splitter |
|---|---|
| Special Features | compact industrial design |
| Housing | metal housing for DIN rail installation |
| Interfaces | 2 DVI-D inputs and 4 DVI-D outputs |
| Dvi Data Range | up to 1.65 Gbit/s |
| Power Supply Unit | 24 V DC power supply |
| Dimensions (W X H X D) | 146.5 mm x 100 mm x 38 mm |
| Operating Temperature | 0…55°C |
| Protection Rating | IP20 |
| Additional Information | assignment of the 4 DVI outputs to the 2 inputs freely configurable via DIP switches; unused DVI input and outputs can be switched off to save energy |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Beckhoff CU8815” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.