Banner Engineering LS2HDE30-600Q8
LS2HDE30-600Q8 EZS T2 HD EMTR 30 mm x 600 mm TYPE2 HEAVY DUTY
Description
Specification
| Max Operating Range (M) | >8 – <=20 |
|---|---|
| Defined Area Height Range (Mm) | >350 – <=650 |
| Ip Rating | IP65 |
| Supply Voltage | 24 V dc |
| Connector Type | M12 |
| Defined Area Height (Mm) | 600 |
| Dimensions Wxd (Mm) | 33.7 x 34.8 |
| Overall Length (Mm) | 665 |
| Operating Distance (M) | 0.2 – 15 |
| Operating Temperature | 0 to +55 deg. C; RH 95% |
| Short Protection | Yes |
| System Type | Emitter |
| Vibration | 10-55 Hz at 0.35 mm |
| Auxiliary Output | No |
| Fault Output | Yes |
| Housing Material | Aluminum; Zinc; Acrylic |
| Ossd Rating | N/A |
| Supply Current | 50 mA max. |