Banner Engineering EZLSA-HTE-E23-560
EZ-SCREEN LS; Emitter; 560 mm
Resolution: 23 mm; Range: 8.4 m (27 ft)
Defined Area: 560 mm (22.05 in); Housing: Black
LS Custom Connector to 8-wire Flying Leads…
Description
EZ-SCREEN LS; Emitter; 560 mm
|---|---|
| Defined Area Height Range (Mm) | >350 – <=650 |
| Ip Rating | IP65, IP67, IP69K |
| Supply Voltage | 24 V dc |
| Defined Area Height (Mm) | 560 |
| Dimensions Wxd (Mm) | Φ 63.5 |
| Overall Length (Mm) | 723 |
| Operating Distance (M) | 0.1 – 8.4 |
| Operating Temperature | -20 to +55 deg C; RH 95% |
| Pl Rating | Ple |
| Recovery Time | 47 / 160 |
| Short Protection | Yes |
| System Type | Emitter |
| Vibration | 10-55 Hz at 0.35 mm |
| Ossd Rating | N/A |
| Supply Current | 30 mA max. |