Banner Engineering EZLSA-HTE-E23-490
EZ-SCREEN LS; Emitter; 490 mm
Resolution: 23 mm; Range: 8.4 m (27 ft)
Defined Area: 490 mm (19.3 in); Housing: Black
LS Custom Connector to 8-wire Flying Leads…
Description
EZ-SCREEN LS; Emitter; 490 mm
Max Operating Range (M)>8 – <=20
Defined Area Height Range (Mm)>350 – <=650
Ip RatingIP65, IP67, IP69K
Supply Voltage24 V dc
Defined Area Height (Mm)490
Dimensions Wxd (Mm)Φ 63.5
Overall Length (Mm)653
Operating Distance (M)0.1 – 8.4
Operating Temperature-20 to +55 deg. C; RH 95%
Pl RatingPle
Recovery Time44 / 148
Short ProtectionYes
System TypeEmitter
Vibration10-55 Hz at 0.35 mm
Ossd Rating24 V dc at 0.5 A each
Supply Current25 mA Typical