Fast delivery within 72 Hours
Wago 758-9800
Expansion Housing for WAGO Edge Computer; with 2x Slot 758-9800
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
Expansion Housing for WAGO Edge Computer; with 2x Slot 758-9800
Specification
Notes
| Note | Compatible with Edge Computer 752-9800 (HW02) and 752-9813 |
|---|
Physical data
| Width | 30 mm / 1.181 inches |
|---|---|
| Height | 200 mm / 7.874 inches |
| Depth | 140 mm / 5.512 inches |
Mechanical data
| Weight | 400 g |
|---|---|
| Housing material | Metal, powder-coated |
Environmental requirements
| Ambient temperature (operation) | -20 … +60 °C |
|---|---|
| Protection type | IP20 |
| Note on protection type | with Expansion Housing |
Commercial data
| PU (SPU) | 1 pcs |
|---|---|
| Packaging type | Box |
| Country of origin | TW |
| GTIN | 4066966580242 |
| Customs tariff number | 84715000000 |
Product Classification
| UNSPSC | 43,211,612 |
|---|---|
| ETIM 9.0 | EC002584 |
| ETIM 10.0 | EC002584 |
| ECCN | NO US CLASSIFICATION |
Environmental Product Compliance
| RoHS Compliance Status | Compliant,No Exemption |
|---|
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Wago 758-9800” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.