Fast delivery within 72 Hours
Wago 758-9013
Expansion Module for WAGO Edge Computer; with 2x ETHERNET 758-9013
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
Expansion Module for WAGO Edge Computer; with 2x ETHERNET 758-9013
Specification
Notes
| Note | Compatible withWAGO Edge Computer 752-94xx and 752-98xx (Software: ≥ FW04 (Debian Linux); Hardware: ≥ HW02 (752-9400, 752-9401, 752-9800))Expansion Housing for WAGO Edge Computer; Item No.: 758-9400 with 1x slotExpansion Housing for WAGO Edge Computer; Item No.: 758-9800 with 2x slot |
|---|
General technical data
| Slot for Expansion Module | mPCIe |
|---|---|
| Approvals | CE, FCC class A |
| Connection technology | 2 x RJ-45 |
| Supply voltage | 3.3 V; at 9 W; typ. |
Communication
| Transmission modes | Intel® I350-AM2 LAN Controller |
|---|---|
| Communication standards | IEEE 1588 |
| Transmission rate | 10/100/1000 Mbit/s |
Protection and safety
| Protection | Electrostatic discharge (ESD): 4 KV (contact), 8 KV (air); Electrical Fast Transient (EFT/Burst): 1000 V |
|---|
Software
| Other system requirements | CAN Bus Driver ≥ FW04 (Debian Linux) |
|---|
Material data
| Weight | 150 g |
|---|
Environmental requirements
| Ambient temperature (operation) | 0 … +60 °C |
|---|---|
| Ambient temperature (storage) | -40 … +80 °C |
| Relative humidity | 5 … 95 % (without condensation) |
Commercial data
| PU (SPU) | 1 pcs |
|---|---|
| Packaging type | Box |
| Country of origin | TW |
| GTIN | 4066966610284 |
| Customs tariff number | 84733020000 |
Product Classification
| UNSPSC | 43,222,628 |
|---|---|
| ETIM 9.0 | EC002584 |
| ETIM 10.0 | EC002584 |
| ECCN | NO US CLASSIFICATION |
Environmental Product Compliance
| RoHS Compliance Status | Compliant,No Exemption |
|---|
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Wago 758-9013” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.