Fast delivery within 72 Hours
Wago 258-5015
Carrying case; white 258-5015
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
Carrying case; white 258-5015
Specification
Technical data
| Suitable | for Smart Printer |
|---|---|
| Properties | with foam padding for printer |
| Printing device | Smart Printer (Thermal Transfer Printer) |
Physical data
| Height | 260 mm |
|---|---|
| Width | 500 mm |
| Depth | 230 mm |
Material data
| Color | white |
|---|---|
| Weight | 4350 g |
Commercial data
| Product Group | 14 (Tools) |
|---|---|
| PU (SPU) | 1 pcs |
| Packaging type | box |
| Country of origin | CZ |
| GTIN | 4050821832010 |
| Customs tariff number | 42021219000 |
Product Classification
| UNSPSC | 24112401 |
|---|---|
| eCl@ss 10.0 | 21-10-01-90 |
| eCl@ss 9.0 | 21-10-01-90 |
| ETIM 9.0 | EC000181 |
| ETIM 10.0 | EC000181 |
| ECCN | NO US CLASSIFICATION |
Environmental Product Compliance
| RoHS Compliance Status | Compliant,No Exemption |
|---|
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Wago 258-5015” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.