Fast delivery within 72 Hours
Wago 258-5014
Thermal transfer ink ribbon; for Smart Printer; for self-laminating labels; black 258-5014
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
Thermal transfer ink ribbon; for Smart Printer; for self-laminating labels; black 258-5014
Specification
Technical data
| Suitable | only for 211-855/-856/-857 |
|---|---|
| Properties | for 211-855/-856/-857 only |
| Printing device | Smart Printer (Thermal Transfer Printer) |
Physical data
| Width | 57 mm |
|---|---|
| Length | 74 m |
Material data
| Color | black |
|---|---|
| Weight | 45.3 g |
Commercial data
| Product Group | 14 (Tools) |
|---|---|
| PU (SPU) | 1 pcs |
| Packaging type | box |
| Country of origin | US |
| GTIN | 4055143234917 |
| Customs tariff number | 96121010900 |
Product Classification
| UNSPSC | 44103112 |
|---|---|
| ETIM 9.0 | EC001684 |
| ETIM 10.0 | EC001684 |
| ECCN | EAR99 |
Environmental Product Compliance
| RoHS Compliance Status | Compliant,No Exemption |
|---|
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Wago 258-5014” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.