Fast delivery within 72 Hours
Beckhoff C9900-K992…K996
Mini DisplayPort, push-pull V4, plug, straight, male, 20-pin – Mini DisplayPort, push-pull V4, plug, straight, male
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
Mini DisplayPort, push-pull V4, plug, straight, male, 20-pin – Mini DisplayPort, push-pull V4, plug, straight, male
Specification
| Shielding | yes |
|---|---|
| Installation Size | Mini DisplayPort, push-pull V4 |
| Connector Type | plug |
| Contact Type | male |
| Number Of Positions (Face) | 20-pin |
| Rated Current | 0.5 A |
| Rated Voltage | 30 V |
| Mating Cycles | ≥ 100 |
| Cross Section | 20 x AWG32 |
| Use | fixed installation |
| Material Jacket | TPE (FRNC) |
| Outer Cable Diameter | 5.0 mm |
| Min. Bending Radius, Fixed Installation | 10 x outer cable diameter |
| Jacket Color | black |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Beckhoff C9900-K992…K996” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.