Fast delivery within 72 Hours
Beckhoff C9900-K989, -K990
Push-pull V4, USB-A, 3.0, plug, straight, IP65/67 – push-pull V4, USB-A, 3.0, plug, straight
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
Push-pull V4, USB-A, 3.0, plug, straight, IP65/67 – push-pull V4, USB-A, 3.0, plug, straight
Specification
| Shielding | yes |
|---|---|
| Installation Size | USB A, push-pull V4 |
| Connector Type | plug |
| Contact Type | male |
| Number Of Positions (Face) | 9-pin |
| Rated Current | 1.5 A |
| Rated Voltage | 30 V |
| Mating Cycles | ≥ 750 |
| Cross Section | 4Â x AWG26/7, 2Â x AWG28/7, 2Â x AWG22/7 |
| Use | fixed installation |
| Material Jacket | PVC (polyvinyl chloride) |
| Outer Cable Diameter | 6.2 mm ± 0.2mm (0.244″ ± 0.0079″) |
| Jacket Color | black |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Beckhoff C9900-K989, -K990” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.