Banner Engineering LS2HDVAE30-450Q8
EZ-SCREEN Type 2 Heavy Duty V-series; Emitter
Resolution: 30 mm; Range: 4 m (13 ft)
Defined Area: 450 mm (17.7 in); Housing: Yellow
8-pin M12 Integral QD
Description
8-pin M12 Integral QD
Specification
Max Operating Range (M)<=4
Defined Area Height Range (Mm)>350 – <=650
Ip RatingIP65
Supply Voltage24 V dc
Connector TypeM12
Defined Area Height (Mm)450
Dimensions Wxd (Mm)33.7 x 34.8
Overall Length (Mm)515
Number Of Pins (Receiver/Emitter)8
Operating Distance (M)0.2 – 4
Operating Temperature0 to +55 deg. C; RH 95%
Short ProtectionYes
System TypeEmitter
Vibration10-55 Hz at 0.35 mm
Auxiliary OutputNo
Fault OutputYes
Housing MaterialAluminum; Zinc; Acrylic
Ossd RatingN/A
Supply Current50 mA max.