Banner Engineering LS2HDTR30-900Q8
LS2HDTR30-900Q8 EZS T2 HD RCVR TRIP 30 mm x 900 mm TYPE2 HEAVY DUTY
Description
Specification
Low ProfileNo
Max Operating Range (M)>8 – <=20
Defined Area Height Range (Mm)>650 – <=950
Ip RatingIP65
Supply Voltage24 V dc
Connector TypeM12
Defined Area Height (Mm)900
Dimensions Wxd (Mm)33.7 x 34.8
Overall Length (Mm)964
External Monitoring DeviceNo
Fixed BlankingNo
Operating Distance (M)0.2 – 15
Operating Temperature0 to +55 deg. C; RH 95%
Reduced ResolutionNo
Response Time19
Short ProtectionYes
System TypeReceiver
Vibration10-55 Hz at 0.35 mm
Auxiliary OutputNo
Fault OutputNo
Housing MaterialAluminum; Zinc; Acrylic
Ossd Rating24 V dc at 0.5 A each
Supply Current90 mA max.