Banner Engineering LEDRRV75PM
VE Series Sealed IP67 Ring Light
Visible Red LED; 24 V dc; Polycarbonate Window
3-pin M8 QD
Connects to VE Smart Camera; 75 mm Length
Description
3-pin M8 QD
|---|---|
| Ip Rating | IP67 |
| Item Status | RELEASED |
| Housing Style | Round |
| Color | Red |
| Window Material | Polycarbonate |
| Connection Type | Pigtail QD |
| Qd Type/Cable Length | 350 mm; M8 |