Fast delivery within 72 Hours
Wago 887-008/2010-100
Set 887-008/2010-100
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
Set 887-008/2010-100
Specification
Notes
| General safety information | NOTICE: Observe installation and safety instructions!Only to be used by electricians!Do not work under voltage/load!Use only for proper use!Observe national regulations/standards/guidelines!Observe technical specifications for the products!Observe the number of permissible potentials!Do not use damaged/dirty components!Observe conductor types, cross-sections and strip lengths!Insert conductor until it hits the product‘s backstop!Use original accessories!To be sold only with installation instructions! |
|---|
Physical data
| Width | 180 mm / 7.087 inches |
|---|---|
| Height | 40 mm / 1.574 inches |
| Depth | 150 mm / 5.906 inches |
Material data
| Note (material data) | Information on material specifications can be found here |
|---|---|
| Fire load | 4.87 MJ |
| Weight | 365.9 g |
Commercial data
| PU (SPU) | 25 (1) pcs |
|---|---|
| Packaging type | Box |
| Country of origin | CN |
| GTIN | 4050821084068 |
| Customs tariff number | 85369010000 |
Product Classification
| UNSPSC | 39121402 |
|---|---|
| ETIM 9.0 | EC000446 |
| ETIM 10.0 | EC000524 |
| ECCN | NO US CLASSIFICATION |
Environmental Product Compliance
| RoHS Compliance Status | Compliant,No Exemption |
|---|
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Wago 887-008/2010-100” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.