Fast delivery within 72 Hours
Wago 850-819/002-002
Flange plate; F300-1 flange plate; WxH (295×95 mm); 4 x M20, 6 x M16, 22 x M12 cable grip 850-819/002-002
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
Flange plate; F300-1 flange plate; WxH (295×95 mm); 4 x M20, 6 x M16, 22 x M12 cable grip 850-819/002-002
Specification
Physical data
| Width | 295 mm / 11.614 inches |
|---|---|
| Height | 95 mm / 3.74 inches |
Mechanical data
| Weight | 970.5 g |
|---|
Environmental requirements
| Protection type | IP65 |
|---|
Commercial data
| PU (SPU) | 1 pcs |
|---|---|
| Packaging type | Bubble wrap |
| Country of origin | DE |
| GTIN | 4055143233729 |
| Customs tariff number | 73269098900 |
Product Classification
| UNSPSC | 39,121,311 |
|---|---|
| eCl@ss 10.0 | 27-18-28-06 |
| eCl@ss 9.0 | 27-18-92-17 |
| ETIM 9.0 | EC000456 |
| ETIM 10.0 | EC000456 |
| ECCN | NO US CLASSIFICATION |
Environmental Product Compliance
| RoHS Compliance Status | Compliant,With Exemption |
|---|---|
| RoHS Exemption | 6(c) |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Wago 850-819/002-002” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.