Fast delivery within 72 Hours
Wago 850-818/002-004
Flange plate; F200-2 flange plate; WxH (195×95 mm); 32 x M12 cable grip 850-818/002-004
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
Flange plate; F200-2 flange plate; WxH (195×95 mm); 32 x M12 cable grip 850-818/002-004
Specification
Physical data
| Width | 195 mm / 7.677 inches |
|---|---|
| Height | 95 mm / 3.74 inches |
Mechanical data
| Weight | 694 g |
|---|
Environmental requirements
| Protection type | IP65 |
|---|
Commercial data
| Product Group | 15 (I/O System) |
|---|---|
| PU (SPU) | 1 pcs |
| Packaging type | Bubble wrap |
| Country of origin | DE |
| GTIN | 4055143239554 |
| Customs tariff number | 85389099990 |
Product Classification
| UNSPSC | 39,121,311 |
|---|---|
| eCl@ss 10.0 | 27-18-28-06 |
| eCl@ss 9.0 | 27-18-92-17 |
| ETIM 9.0 | EC000456 |
| ETIM 10.0 | EC000456 |
| ECCN | NO US CLASSIFICATION |
Environmental Product Compliance
| RoHS Compliance Status | Compliant,With Exemption |
|---|---|
| RoHS Exemption | 6(c) |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Wago 850-818/002-004” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.