Fast delivery within 72 Hours
Wago 758-879/000-3102
Memory Card SD Micro; 2 GByte 758-879/000-3102
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
Memory Card SD Micro; 2 GByte 758-879/000-3102
Specification
Technical data
| Memory | 2 GB (SLC) |
|---|---|
| Write/read cycles (max.) | 17 MB/s / 20 MB/s |
| MTBF | 4,000,000 h |
| Service life | per Cell: 100.000 write cycles |
Physical data
| Width | 15 mm |
|---|---|
| Height | 11 mm |
| Depth | 1 mm |
Material data
| Weight | 4.6 g |
|---|
Environmental requirements
| Ambient temperature (operation) | -40 … +90 °C |
|---|---|
| Ambient temperature (storage) | -40 … +90 °C |
| Relative humidity (without condensation) | 95 % |
| Vibration resistance | 15g |
| Shock resistance | 50g |
Commercial data
| PU (SPU) | 1 pcs |
|---|---|
| Packaging type | box |
| Country of origin | TW |
| GTIN | 4055143389815 |
| Customs tariff number | 85235110000 |
Product Classification
| UNSPSC | 43202005 |
|---|---|
| eCl@ss 10.0 | 19-15-07-02 |
| eCl@ss 9.0 | 19-15-07-02 |
| ETIM 9.0 | EC001068 |
| ETIM 10.0 | EC001068 |
| ECCN | NO US CLASSIFICATION |
Environmental Product Compliance
| RoHS Compliance Status | Compliant,No Exemption |
|---|
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Wago 758-879/000-3102” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.