Fast delivery within 72 Hours
Wago 756-3204/190-050
Connecting cable; 19-pole; Length: 5 m 756-3204/190-050
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
Connecting cable; 19-pole; Length: 5 m 756-3204/190-050
Specification
Technical data
| Connection type | M23 socket - free end |
|---|---|
| Pole number | 19 |
| Cable connection direction to mating direction | 90 ° |
| Cable length | 5 m |
| Operating voltage | ≤ 300 V |
| Operating current | 8 A |
| Operating current | 10 mm² 1 A |
| Rated impulse withstand voltage | ≥ 2.0 kV rms |
Mechanical data
| Bending cycles | 2 Mio. |
|---|---|
| Drag chain capability | yes |
| Weight | 758 g |
| Color | black |
Environmental requirements
| Ambient (operating) temperature (dynamic) | -25 … +80 °C |
|---|---|
| Ambient (operating) temperature (static) | -40 … +90 °C |
| Protection type | IP67 |
Commercial data
| Product Group | 23 (I/O passive and accessories) |
|---|---|
| PU (SPU) | 1 pcs |
| Packaging type | box |
| Country of origin | DE |
| GTIN | 4044918569071 |
| Customs tariff number | 85444290900 |
Product Classification
| UNSPSC | 26121629 |
|---|---|
| eCl@ss 10.0 | 27-06-03-11 |
| eCl@ss 9.0 | 27-06-03-11 |
| ETIM 9.0 | EC001855 |
| ETIM 10.0 | EC001855 |
| ECCN | NO US CLASSIFICATION |
Environmental Product Compliance
| RoHS Compliance Status | Compliant,No Exemption |
|---|
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Wago 756-3204/190-050” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.