Fast delivery within 72 Hours
Wago 704-9025
Adapter for system wiring; removal tool; for Siemens ET200SP 704-9025
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
Adapter for system wiring; removal tool; for Siemens ET200SP 704-9025
Specification
Physical data
| Width | 27 mm / 1.06 inches |
|---|---|
| Height | 40.5 mm / 1.6 inches |
| Depth | 129 mm / 5.08 inches |
Material data
| Weight | 163.8 g |
|---|
Commercial data
| PU (SPU) | 1 pcs |
|---|---|
| Packaging type | Bag |
| Country of origin | FR |
| GTIN | 4066966192452 |
| Customs tariff number | 85369010000 |
Product Classification
| UNSPSC | 39121421 |
|---|---|
| ETIM 9.0 | EC002584 |
| ETIM 10.0 | EC002584 |
| ECCN | NO US CLASSIFICATION |
Environmental Product Compliance
| RoHS Compliance Status | Compliant,No Exemption |
|---|
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Wago 704-9025” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.