Fast delivery within 72 Hours
Wago 281-485
Jumper; 5-way; insulated; gray 281-485
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
Jumper; 5-way; insulated; gray 281-485
Specification
Physical data
| Width | 28.3 mm / 1.114 inches |
|---|---|
| Height | 5 mm / 0.197 inches |
| Depth | 20.6 mm / 0.811 inches |
| Jumper assignment | 1-2-3-4-5 |
Material data
| Note (material data) | Information on material specifications can be found here |
|---|---|
| Color | gray |
| Material group | I |
| Insulation material (main housing) | Polyamide (PA66) |
| Flammability class per UL94 | V0 |
| Fire load | 0.021 MJ |
| Weight | 3.9 g |
Commercial data
| PU (SPU) | 100 (25) pcs |
|---|---|
| Packaging type | box |
| Country of origin | DE |
| GTIN | 4044918524278 |
| Customs tariff number | 85366990990 |
Product Classification
| UNSPSC | 39121421 |
|---|---|
| eCl@ss 10.0 | 27-14-11-40 |
| eCl@ss 9.0 | 27-14-11-40 |
| ETIM 9.0 | EC000489 |
| ETIM 10.0 | EC000489 |
| ECCN | NO US CLASSIFICATION |
Environmental Product Compliance
| RoHS Compliance Status | Compliant,No Exemption |
|---|
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Wago 281-485” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.