Fast delivery within 72 Hours
Wago 258-5102
USB Adapter 5.0 with Bluetooth®; for WAGO Thermal Transfer Smart Printer 258-5102
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
USB Adapter 5.0 with Bluetooth®; for WAGO Thermal Transfer Smart Printer 258-5102
Specification
Notes
| Note | Country approvals: All EU countries, USA, Canada, Taiwan |
|---|
System requirements
| Supported operating systems | Windows 8, Windows 10, Linux® |
|---|
Technical data
| Suitable | for Smart Printer |
|---|---|
| Frequency | 2402 … 2480 MHz |
| Transmission range | 40 m for Bluetooth 5; 10 m for Bluetooth 4.2 |
Physical data
| Height | 7.1 mm |
|---|---|
| Width | 14.9 mm |
| Depth | 17.4 mm |
Material data
| Weight | 2 g |
|---|
Environmental requirements
| Ambient temperature (storage) | -20 … +60 °C |
|---|---|
| Ambient temperature (operation) | 0 … +40 °C |
Commercial data
| PU (SPU) | 1 pcs |
|---|---|
| Packaging type | Box |
| Country of origin | CN |
| GTIN | 4066966539844 |
| Customs tariff number | 85176200000 |
Product Classification
| UNSPSC | 43201409 |
|---|---|
| ETIM 9.0 | EC000610 |
| ETIM 10.0 | EC000610 |
| ECCN | NO US CLASSIFICATION |
Environmental Product Compliance
| RoHS Compliance Status | Compliant,No Exemption |
|---|
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Wago 258-5102” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.