Fast delivery within 72 Hours
Wago 233-332
Operating tool; made of insulating material; white 233-332
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
Operating tool; made of insulating material; white 233-332
Specification
Technical data
| Number of spacings | 1 -fach |
|---|
Physical data
| Depth | 71 mm / 2.79 inches |
|---|---|
| Pin spacing | 2.5/2.54 mm |
Mechanical data
| Suitable | for male and female connectors with CAGE CLAMP® connection |
|---|
Material data
| Color | white |
|---|---|
| Fire load | 0.055 MJ |
| Weight | 1.2 g |
Commercial data
| Product Group | 4 (Printed Circuit Connectors) |
|---|---|
| PU (SPU) | 500 (50) pcs |
| Packaging type | box |
| Country of origin | CH |
| GTIN | 4017332125154 |
| Customs tariff number | 39269097900 |
Product Classification
| UNSPSC | 27113201 |
|---|---|
| eCl@ss 10.0 | 27-14-11-92 |
| eCl@ss 9.0 | 27-44-04-92 |
| ETIM 9.0 | EC002848 |
| ETIM 10.0 | EC002848 |
| ECCN | NO US CLASSIFICATION |
Environmental Product Compliance
| RoHS Compliance Status | Compliant,No Exemption |
|---|
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Wago 233-332” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.