Fast delivery within 72 Hours
Beckhoff CP56xx-0010
For optimized operating concepts: The Next multi-touch panel generation The Next multi-touch panel series is advanced and cost-optimized, and further expands the diversity of Beckhoff’s broad portfoli…
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
For optimized operating concepts: The Next multi-touch panel generation The Next multi-touch panel series is advanced and cost-optimized, and further expands the diversity of Beckhoff’s broad portfolio. As usual, this generation of control panels offers
Specification
| Device Type | fanless multi-touch panel PC |
|---|---|
| Housing | aluminum housing for mounting arm installation |
| Mounting Arm Adapter | 4 M6 threaded holes in distance of 100 x 100 mm in the connection block |
| Slots For Hard Disk/Flash | changeable 3D flash |
| Cooling | passive |
| Protection Rating | IP65 |
| Operating Temperature | 0…45°C |
| Touch Screen | multi-finger touch screen |
| Processor | Arm® processor with 6 cores, consisting of 2 cores Arm® Cortex®-A78, 2.0 GHz and 4 cores Arm® Cortex®-A55, 2.0 GHz (TC3: 30) |
| Memory | 4 GB LPDDR4 RAM |
| Graphic | integrated in the processor |
| Ethernet | 2 x 100/1000BASE-T on-board |
| Hard Disks/Flash | changeable 3D flash |
| Interfaces | 2 x USB 3.2 Gen. 1 |
| Power Supply | 24 V DC |
| Operating System | Beckhoff RT Linux® |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Beckhoff CP56xx-0010” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.