Fast delivery within 72 Hours
Beckhoff CP26xx-0000
The CP26xx built-in Panel PC series is characterized by a modern operating concept with dual-touch display as well as an advanced, elegant device design. It is designed for installation in the front o…
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
The CP26xx built-in Panel PC series is characterized by a modern operating concept with dual-touch display as well as an advanced, elegant device design. It is designed for installation in the front of a control cabinet. The CP26xx combine reliable
Specification
| Device Type | Multi-touch built-in Panel PC |
|---|---|
| Housing | aluminum housing with glass front |
| Slots For Hard Disk/Flash | 1 slot for microSD |
| Protection Rating | front side IP65, rear side IP20 |
| Operating Temperature | 0…55°C |
| Display Size/Resolution | 7″ 800 x 480, 12″ 800 x 600, 12.1″ 1280 x 800, 15″ 1024 x 768, 15.6″ 1366 x 768, 18.5″ 1366 x 768, 19″ 1280 x 1024, 21.5″ 1920 x 1080 or 24″ 1920 x 1080 |
| Touch Screen | multi-finger touch screen |
| Processor | Arm® Cortex®-A8, 1 GHz (TC2, TC3: 30) |
| Motherboard | 3½-inch motherboard |
| Memory | 1 GB DDR3 RAM |
| Graphic | integrated in the processor |
| Ethernet | 1 x 10/100BASE-T on-board |
| Ether C A T | 1 x on-board |
| Hard Disks/Flash | 512 MB microSD card |
| N O V R A M | 128 kB |
| Interfaces | 2 x USB 2.0, 1 x RS232 |
| Power Supply | 24 V DC |
| Operating System | Windows Embedded Compact 7, English |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Beckhoff CP26xx-0000” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.