Fast delivery within 72 Hours
Beckhoff C9900-U332-0010
All Industrial PCs can be equipped with a 24 V power supply unit and an integrated UPS. The UPS supplies the PC with power if the mains power fails. This allows data to be saved on the hard disk or Fl…
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
All Industrial PCs can be equipped with a 24 V power supply unit and an integrated UPS. The UPS supplies the PC with power if the mains power fails. This allows data to be saved on the hard disk or Flash, after which the PC can be shut down properly. A
Specification
| Type | battery pack for PCs with 24 V power supply with intergrated UPS, 1.2 Ah |
|---|---|
| Housing | metal housing for mounting on norm rail TS35x15 2.3 |
| Nominal Capacity | 1.2 Ah (20 h discharge) |
| Nominal Voltage | 24 V |
| Internal Structure | two 12 V batteries in series connection |
| Fuse | 9 A by PTC element |
| Dimensions (W X H X D) | 68.7 mm x 106.6 mm x 143.8 mm |
| Weight | 2.1 kg |
| Operating Temperature | 0…50°C |
| Additional Information | VRLA AGM Technology = valve regulated lead acid batteries with glass fiber mat inside the separator (VRLA = valve regulated lead acid, AGM = absorbed glass mat technology) |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Beckhoff C9900-U332-0010” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.