Fast delivery within 72 Hours
Beckhoff C9900-K931…K933
Mini DisplayPort, push-pull V4, plug, straight, male, 20-pin – M16, plug, straight, female
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
Mini DisplayPort, push-pull V4, plug, straight, male, 20-pin – M16, plug, straight, female
Specification
| Shielding | yes |
|---|---|
| Installation Size | M16 |
| Connector Type | plug |
| Contact Type | female |
| Number Of Positions (Face) | 19-pin |
| Rated Current | 3 A at 40°C |
| Rated Voltage | 60 V |
| Mating Cycles | ≥ 500 |
| Operating Voltage | 30 V |
| Cross Section | 5 x 2 x AWG30 + 4 x AWG30 |
| Use | fixed installation |
| Material Jacket | TPE (FRNC) |
| Outer Cable Diameter | 6.5 mm ± 0.2 mm (0.2559″ ± 0.0079″) |
| Min. Bending Radius, Fixed Installation | 10 x outer cable diameter |
| Jacket Color | black |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Beckhoff C9900-K931…K933” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.