Fast delivery within 72 Hours
Beckhoff C9900-K579…K583,-K595
DVI-D, plug, straight, male, 18 + 1-pin – M16, plug, straight, female
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
DVI-D, plug, straight, male, 18 + 1-pin – M16, plug, straight, female
Specification
| Shielding | yes |
|---|---|
| Installation Size | M16 |
| Connector Type | plug |
| Contact Type | female |
| Number Of Positions (Face) | 19-pin |
| Rated Current | 3 A at 40°C |
| Rated Voltage | 60 V |
| Mating Cycles | ≥ 500 |
| Operating Voltage | 30 V |
| Use | fixed installation |
| Material Jacket | PVC (polyvinyl chloride) |
| Outer Cable Diameter | 10.0 mm ± 0.2 mm (0.3937″ ± 0.0079″) |
| Jacket Color | black |
| A1 | 57.6 mm |
| A2 | 13.5 mm |
| A3 | 40.0 mm |
| B1 | 63.0 mm |
| B2 | Ø 18,6 mm |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Beckhoff C9900-K579…K583,-K595” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.