Fast delivery within 72 Hours
Beckhoff C7015-0020
Multi-core capability directly at the machine Following the current trend, this space-saving IP65 Industrial PC hardware with flexible mounting options is ideally suited for implementing advanced Indu…
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
Multi-core capability directly at the machine Following the current trend, this space-saving IP65 Industrial PC hardware with flexible mounting options is ideally suited for implementing advanced Industrie 4.0 solutions. A wide variety of on-board
Specification
| Device Type | Ultra-compact IP65 Industrial PC |
|---|---|
| Housing | aluminum zinc die-cast housing |
| Installation | mounting sheet integrated at the rear wall and side wall |
| Slots For Hard Disk/Flash | 1 slot for M.2 SSD |
| Cooling | passive with single side cooling plate |
| Free Space For Air Circulation | 5 cm (2″) on top and bottom of the PC required |
| Protection Rating | IP65, in completely connected condition |
| Operating Temperature | 0…50°C |
| Dimensions (W X H X D) | 85 x 167 x 43 mm (3.3″ x 6.6″ x 1.7″) |
| Processor | Intel Atom® x5-E3930, 1.3 GHz, 2 cores (TC3: 40) |
| Motherboard | compact motherboard for Intel Atom® x5-E39xx |
| Memory | 4 GB DDR4 RAM |
| Graphic | integrated in the processor |
| Ethernet | 3 x 100/1000BASE-T on-board push-pull |
| Hard Disks/Flash | 40 GB M.2 SSD |
| Interfaces | 1 x mini DisplayPort push-pull, 1 x EtherCAT P signal output, 2 x USB 3.0 push-pull |
| Power Supply | 24 V DC (power supply plug needs to be ordered separately) |
| Operating System | – |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Beckhoff C7015-0020” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.