Fast delivery within 72 Hours
Beckhoff C6905-0010
The C69xx Industrial PC series is characterized by its compact design, the robust aluminum housings, and an especially wide choice of components and interfaces. Equipped with 3½-inch Beckhoff motherbo…
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
The C69xx Industrial PC series is characterized by its compact design, the robust aluminum housings, and an especially wide choice of components and interfaces. Equipped with 3½-inch Beckhoff motherboards, C69xx Industrial PCs range from the very small
Specification
| Device Type | Fanless control cabinet Industrial PC |
|---|---|
| Housing | aluminum housing |
| Installation | mounting sheet at the rear wall |
| Cooling | passive |
| Free Space For Air Circulation | 5 cm (2″) on top and bottom of the PC required |
| Protection Rating | IP20 |
| Operating Temperature | 0…55°C |
| Weight Of Basic Configuration | 0.9 kg (2 lbs) |
| Dimensions (W X H X D) | 45 x 163 x 115 mm (1.8″ x 6.4″ x 4.5″), without mounting plate |
| Processor | Intel Atom® E3815, 1.46 GHz, 1 core (TC2, TC3: 40) |
| Motherboard | 3½-inch motherboard for Intel Atom® E38xx |
| Memory | 2 GB DDR3L RAM |
| Graphic | integrated in the processor |
| Ethernet | 2 x 100/1000BASE-T on-board |
| Hard Disks/Flash | 40 GB CFast card |
| Interfaces | 4 x USB 2.0, 1 x DVI |
| Power Supply | 24 V DC |
| Operating System | Windows Embedded Compact 7, English |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Beckhoff C6905-0010” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.