Fast delivery within 72 Hours
Beckhoff C6675-0060
The C6675 industrial PC is equipped with top-performance components with Intel® Celeron®, Pentium® or Core™ i3/i5/i7/i9 of the latest generation on an ATX motherboard.. The housing and cooling concept…
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
The C6675 industrial PC is equipped with top-performance components with Intel® Celeron®, Pentium® or Core™ i3/i5/i7/i9 of the latest generation on an ATX motherboard.. The housing and cooling concept adopted from the C6670 also enables the use of a GPU
Specification
| Device Type | Control cabinet PC for installing one GPU accelerator card |
|---|---|
| Housing | stainless steel based housing |
| Slots For Hard Disk/Flash | 2 removable frames for hard disks |
| Protection Rating | IP20 |
| Operating Temperature | 0…50°C |
| Weight Of Basic Configuration | 15 kg (33.1 lbs) |
| Dimensions (W X H X D) | 410 x 480 x 201 mm (16.1″ x 18.9″ x 7.9″) |
| Processor | Intel® Celeron® G4900 3.1 GHz, 2 cores (TC3: 50) |
| Motherboard | ATX motherboard for 8th/9th generation Intel® Celeron®, Pentium®, Core™ i3/i5/i7 |
| Pcie®/Pci™ Slots | 2 x PCIe® x1, 2 x PCIe® x4, 1 x PCIe® x16, 2 x PCI™ for full-length plug-in cards with up to 300 W in total |
| Memory | 4 GB DDR4 RAM |
| Graphic | integrated in the processor |
| Ethernet | 2 x 100/1000BASE-T on-board |
| R A I D | on-board SATA RAID 1 controller |
| Hard Disks/Flash | hard disk, 3½-inch, 1 TB, in removable frame |
| Disk Drive | – |
| Interfaces | 4 x USB 3.1 Gen. 1, 2 x DVI, 1 x DisplayPort, 1 x RS232, PS/2 keyboard and mouse |
| Power Supply | 100…240 V AC |
| Operating System | – |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Beckhoff C6675-0060” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.