Fast delivery within 72 Hours
Beckhoff C6025-0020
The C6025 ultra-compact Industrial PC is designed as a fanless device and offers high computing power despite its small dimensions of 82 x 127 x 50 mm. Depending on the configuration, the Intel Atom o…
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
The C6025 ultra-compact Industrial PC is designed as a fanless device and offers high computing power despite its small dimensions of 82 x 127 x 50 mm. Depending on the configuration, the Intel Atom or Intel® Core™ i U processors with up to four
Specification
| Device Type | Ultra-compact control cabinet PC |
|---|---|
| Housing | aluminum zinc die-cast housing |
| Installation | select from the option list |
| Slots For Hard Disk/Flash | 1 slot for M.2 SSD |
| Cooling | passive with single side cooling plate |
| Free Space For Air Circulation | 5 cm (2″) on top and bottom of the PC required |
| Protection Rating | IP20 |
| Operating Temperature | 0…50°C |
| Dimensions (W X H X D) | 82 x 127 x 47 mm (3.2” x 5” x 1.9”), without mounting plate |
| Processor | select from the option table |
| Motherboard | compact motherboard for Intel Atom® x7 |
| Memory | select from the option table |
| Graphic | integrated in the processor |
| Ethernet | 3 x 100/1000/2500BASE-T on-board |
| Hard Disks/Flash | select from the option table |
| Interfaces | 2 x USB 3.1 Gen. 2, 1 x USB-C, 1 x DisplayPort |
| Power Supply | 24 V DC |
| Operating System | – |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Beckhoff C6025-0020” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.