Banner Engineering VS1AP5CV20Q
VS1 Series: Convergent
Focal Point: 20 mm; Input: 10-30 V dc
Output: Light Operate – PNP
150 mm (6 in) M8 Pigtail QD
Description
VS1 Series: Convergent
Output: Light Operate – PNP
150 mm (6 in) M8 Pigtail QD
Input/ OutputDiscrete
Max Sensing Distance (Mm)20
OutputsPNP
Number Of Pins3
Max Op. Relative Humidity [%]80% @ 50°C