Banner Engineering VS1AP5CV10Q
VS1 Series: Convergent
Focal Point: 10 mm; Input: 10-30 V dc
Output: Light Operate – PNP
150 mm (6 in) 3-pin M8 Pigtail QD
Description
VS1 Series: Convergent
Output: Light Operate – PNP
|---|---|
| Sensing Beam | Visible Red LED |
| Input/ Output | Discrete |
| Max Sensing Distance (Mm) | 10 |
| Sensing Beam Wavelength | 630 |
| Number Of Pins | 3 |
| Max Op. Relative Humidity [%] | 80% @ 50°C |