Banner Engineering VS1AP5C20Q
VS1 Series: Infrared Convergent
Focal Point: 20 mm; Input: 10-30 V dc
Output: Complementary PNP LO (Light Operate)
150 mm (6 in) M8 Pigtail QD
Description
150 mm (6 in) M8 Pigtail QD
|---|---|
| Sensing Beam | Infrared LED |
| Input/ Output | Discrete |
| Max Sensing Distance (Mm) | 20 |
| Sensing Beam Wavelength | 865 |
| Number Of Pins | 3 |
| Max Op. Relative Humidity [%] | 80% @ 50°C |