Banner Engineering LS2TR30-1200Q8
LS2TR30-1200Q8 EZS TYPE2 R TRIP 30 mm x 1200 mm
Description
| Max Operating Range (M) | >8 – <=20 |
| Defined Area Height Range (Mm) | >950 – <=1300 |
| Ip Rating | IP65 |
| Supply Voltage | 24 V dc |
| Connector Type | M12 |
| Defined Area Height (Mm) | 1200 |
| Dimensions Wxd (Mm) | 25.4 x 31.8 |
| Overall Length (Mm) | 1264 |
| Operating Distance (M) | 0.2 – 15 |
| Operating Temperature | 0 to +55 deg. C; RH 95% |
| Reduced Resolution | No |
| Response Time | 22 |
| Short Protection | Yes |
| System Type | Receiver |
| Vibration | 10-55 Hz at 0.35 mm |
| Ossd Rating | 24 V dc at 0.5 A each |
| Supply Current | 90 mA max. |