Banner Engineering LS2LR30-750Q8
LS2LR30-750Q8 EZS TYPE2 R LATCH 30 mm x 750 mm
Description
Max Operating Range (M)>8 – <=20
Defined Area Height Range (Mm)>650 – <=950
Ip RatingIP65
Supply Voltage24 V dc
Connector TypeM12
Defined Area Height (Mm)750
Dimensions Wxd (Mm)25.4 x 31.8
Overall Length (Mm)815
Operating Distance (M)0.2 – 15
Operating Temperature0 to +55 deg. C; RH 95%
Reduced ResolutionNo
Response Time17
Short ProtectionYes
System TypeReceiver
Vibration10-55 Hz at 0.35 mm
Housing MaterialAluminum; Zinc; Acrylic
Ossd Rating24 V dc at 0.5 A each
Supply Current90 mA max.