Banner Engineering LEDRRV70XD5-PM
VE Series 70 x 70 mm High Intensity Ring Light
Visible Red LED; 24 V dc; Adjustable Intensity
0.3 m (1 ft) Cable with 3-pin male Connector
Connects to VE Smart…
Description
Connects to VE Smart Camera
|---|---|
| Cable Length (M) | 0.3 |
| Ip Rating | IP50 |
| Item Status | RELEASED |
| Housing Style | Rectangular |
| Color | Red |
| Window Material | Acrylic |
| Intensity Adjustment | Potentiometer |
| Connection Type | Pigtail QD |
| Qd Type/Cable Length | 300 mm; M8 |