Banner Engineering LEDRB85X220QPMA
PresencePLUS 85 x 220 mm Backlight
Visible Red LED 24 V dc
4-pin M12 male Connector Pin 2 OPEN
Description
Visible Red LED 24 V dc
Specification
| Power | DC |
|---|---|
| Item Status | RELEASED |
| Housing Style | Rectangular |
| Device Type | Backlight |
| Primary Housing Material | Low-Carbon Steel |
| Color | Red |
| Window Material | Acrylic |
| Connection Type | Pigtail PUR QD |
| Qd Type/Cable Length | 150 mm; M12; requires mating cordset |