Banner Engineering LEDIRV75PM
VE Series Sealed IP67 Ring Light
Infrared LED; 24 V dc; Polycarbonate Window
3-pin M8 QD
Connects to VE Smart Camera; 75 mm Length
Description
3-pin M8 QD
Specification
| Power | DC |
|---|---|
| Ip Rating | IP67 |
| Item Status | RELEASED |
| Housing Style | Round |
| Device Type | Ring Light |
| Primary Housing Material | Aluminum |
| Color | Infrared |
| Window Material | Polycarbonate |
| Connection Type | Pigtail QD |
| Qd Type/Cable Length | 350 mm; M8 |