Banner Engineering K50PFF50AMGRY3QPMA
K50 Pro with Pro Editor: 3-Color RGB Fixed-Field Sensor
12-30 V dc; Polycarbonate; IP67, IP69K
Range: 50 mm; Bimodal, NO, Momentary; Colors: Multicolor
150 mm (…
150 mm (6 in) 5-pin M12 PUR Pigtail QD
| Programmable | Yes |
| Item Status | INACTIVE |
| Number Of Colors | 14 |
| Product Size (Mm) | 50 |
| Color Technology | RGB Configurable |
| Color Option 1 | Red |
| Connection | Pigtail PUR QD |
| Lumens Color 1 | 7.1 |
| Quick Disconnect Type | M12 |
| Color 1 Wavelength/Color Temp/Coordinates | 620 nm |
| Color Option 2 | Yellow |
| Lumens Color 2 | 20.5 |
| Color 2 Wavelength/Color Temp/Coordinates | 576 nm |
| Color Option 3 | Green |
| Lumens Color 3 | 14.2 |
| Color 3 Wavelength/Color Temp/Coordinates | 522 nm |
| Color Option 4 | Cyan |
| Color 4 Wavelength/Color Temp/Coordinates | 493 nm |
| Color Option 5 | Blue |
| Lumens Color 5 | 4 |
| Color 5 Wavelength/Color Temp/Coordinates | 466 nm |
| Color Option 6 | Magenta |
| Lumens Color 6 | 9.5 |
| Color Option 7 | White |
| Color 7 Wavelength/Color Temp/Coordinates | 5700K |
| Max Current Color (Ma) | 150 |
| Pick To Light Function | F2 |
| Wire Selectable Function | Flashing |
| Input Type | Bimodal (PNP/NPN) |
| I/O Block Compatible | No |
| Max Input Response Time (Ms) | 40 |
| Max Output Response Time (Ms) | 300 |
| Maximum Sensing Distance (Mm) | 50 |
| Eye Shield | No |
| Max Op. Relative Humidity Non Condensing (%) | 90% @ 50°C |