Banner Engineering K50PFF200AMGRY3QP
K50 Pro with Pro Editor: 3-Color RGB Fixed-Field Sensor
12-30 V dc; Polycarbonate; IP67, IP69K
Range: 200 mm; Bimodal, NO, Momentary; Colors: Multicolor
150 mm…
150 mm (6 in) 5-pin M12 PVC Pigtail QD
| Programmable | Yes |
| Item Status | RELEASED |
| Number Of Colors | 3 |
| Product Size (Mm) | 50 |
| Color Technology | RGB Configurable |
| Color Option 1 | Green |
| Connection | Pigtail QD |
| Lumens Color 1 | 14.2 |
| Quick Disconnect Type | M12 |
| Color 1 Wavelength/Color Temp/Coordinates | 522 nm |
| Color Option 2 | Red |
| Lumens Color 2 | 7.1 |
| Color 2 Wavelength/Color Temp/Coordinates | 620 nm |
| Color Option 3 | Yellow |
| Lumens Color 3 | 20.5 |
| Color 3 Wavelength/Color Temp/Coordinates | 576 nm |
| Input Type | Bimodal (PNP/NPN) |
| I/O Block Compatible | Yes |
| Max Input Response Time (Ms) | 40 |
| Max Output Response Time (Ms) | 300 |
| Maximum Sensing Distance (Mm) | 200 |
| Eye Shield | No |
| Max Op. Relative Humidity Non Condensing (%) | 90% @ 50°C |