Banner Engineering EZLSA-HTE-R23-630
EZ-SCREEN LS; Receiver; 630 mm
Resolution: 23 mm; Range: 8.4 m (27 ft)
Defined Area: 630 mm (24.8 in); Housing: Black
LS Custom Connector to 8-wire Flying Leads…
Description
EZ-SCREEN LS; Receiver; 630 mm
|---|---|
| Defined Area Height Range (Mm) | >350 – <=650 |
| Ip Rating | IP65, IP67, IP69K |
| Supply Voltage | 24 V dc |
| Defined Area Height (Mm) | 630 |
| Dimensions Wxd (Mm) | Φ 63.5 |
| Overall Length (Mm) | 792 |
| External Monitoring Device | 1 Channel |
| Fixed Blanking | No |
| Operating Distance (M) | 0.1 – 8.4 |
| Operating Temperature | -20 to +55 deg. C; RH 95% |
| Pl Rating | Ple |
| Recovery Time | 51 / 175 |
| Resolution (Mm) | 23 |
| Reduced Resolution | No |
| Response Time | 12.5 |
| Short Protection | Yes |
| System Type | Receiver |
| Vibration | 10-55 Hz at 0.35 mm |
| Ossd Rating | 24 V dc at 0.5 A each |
| Supply Current | 110 mA Typical |