Banner Engineering DQ12RB6FF15Q
WORLD-BEAM DQ12 Series: Fixed-Field
Range: 15 mm; Input: 10-30 V dc
Output: DO (Dark Operate) Bipolar: 1 NPN; 1 PNP
150 mm (6 in) 4-pin M8 Pigtail QD; Black Hou…
Description
150 mm (6 in) 4-pin M8 Pigtail QD; Black Housing
Input/ OutputDiscrete
Max Sensing Distance (Mm)15
OutputsBipolar (NPN & PNP)
ConnectionPigtail QD
Quick Disconnect TypeM8
OperationDark Operate
Repeatability (µS)125
Number Of Pins4
Max Op. Relative Humidity [%]95% @ 50°C