Banner Engineering DQ12AN6FF30Q3
WORLD-BEAM DQ12 Series: Fixed-Field
Range: 30 mm; Input: 10-30 V dc
Output: LO; 1 NPN
3-pin M8 150 mm (6 in) Pigtail QD; Black Housing
Description
Output: LO; 1 NPN
Input/ OutputDiscrete
Max Sensing Distance (Mm)30
OutputsNPN
ConnectionPigtail QD
Quick Disconnect TypeM8
OperationLight Operate
Repeatability (µS)125
Number Of Pins3
Max Op. Relative Humidity [%]95% @ 50°C