Banner Engineering BRT-92X92C
Retroreflective Target: Square 92 x 92 mm
Reflectivity Factor: 3.0
Max. Temp.= 50 degrees C
Plastic – two screw holes for mounting
Description
Reflectivity Factor: 3.0
Max. Temp.= 50 degrees C
Specification
| Item Status | RELEASED |
|---|---|
| Quantity Included | 1 |
| Reflective Material | Acrylic |
| Microprism | No |
| Shape | Square |
| Approximate Dimensions | 100 x 100 mm |
| Reflective Dimensions | 94.5 X 94.5 mm |