Banner Engineering BRT-60X40C-M4
Retroreflective Target: Rectangular 60 x 40 mm
Reflectivity Factor: 1.4
Max. Temp.= 50 degrees C
Plastic – Two 4 mm Screw Holes for Mounting
Description
Reflectivity Factor: 1.4
Max. Temp.= 50 degrees C
Specification
Item StatusRELEASED
Quantity Included1
Reflective MaterialAcrylic
MicroprismNo
ShapeRectangular
Approximate Dimensions60 x 40.5 mm
Reflective Dimensions60 x 40 mm