Fast delivery within 72 Hours
Wago 897-951
Stripping knife; for flat cable 5 x 10 mm² 897-951
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From âĴ20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From âĴ40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
Stripping knife; for flat cable 5 x 10 mm² 897-951
Specification
Physical data
| Width | 90 mm / 3.54 inches |
|---|---|
| Height | 55 mm / 2.17 inches |
| Depth | 160 mm / 6.3 inches |
Material data
| Weight | 60.2 g |
|---|
Commercial data
| Product Group | 20 (Winsta) |
|---|---|
| PU (SPU) | 1 pcs |
| Packaging type | box |
| Country of origin | CH |
| GTIN | 4045454006303 |
| Customs tariff number | 82032000000 |
Product Classification
| UNSPSC | 27111510 |
|---|---|
| eCl@ss 10.0 | 21-04-48-02 |
| eCl@ss 9.0 | 21-04-48-02 |
| ETIM 9.0 | EC000163 |
| ETIM 10.0 | EC000163 |
| ECCN | NO US CLASSIFICATION |
Environmental Product Compliance
| RoHS Compliance Status | Compliant,No Exemption |
|---|
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Wago 897-951” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.