Fast delivery within 72 Hours
Banner Engineering SGSA4-S400-M
SGSA Grid Protective Corner Enclosure with Mirrors
Material: Yellow Painted Aluminum
Used With Model: SGSxx4-400Qxx
Overall Size: 120 x 145 x 1618 mm
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
SGSA Grid Protective Corner Enclosure with Mirrors
Material: Yellow Painted Aluminum
Used With Model: SGSxx4-400Qxx
Overall Size: 120 x 145 x 1618 mm
Specification
| Item Status | RELEASED |
|---|---|
| Housing Style | Tubular |
| Primary Housing Material | Metal |
| Explosion Proof | No |
| Heated Enclosures | No |
| Physical Dimensions (Lxwxh) | 1543 mm x ø177.8 mm |
| Array Length | 1066 mm |
| Window Opening | 76 mm x 76 mm – 4 windows |
| Cover Type | Open |
| Mirrors | Vertical Mirrors |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Banner Engineering SGSA4-S400-M” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.