Fast delivery within 72 Hours
Wago 294-384
Strain relief plate; for 294 Series; for single strands; 3- to 5-pole; with secured clamp; white 294-384
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
Strain relief plate; for 294 Series; for single strands; 3- to 5-pole; with secured clamp; white 294-384
Specification
Physical data
| Width | 30 mm / 1.181 inches |
|---|---|
| Height | 15.9 mm / 0.626 inches |
Material data
| Note (material data) | Information on material specifications can be found here |
|---|---|
| Color | white |
| Fire load | 0.123 MJ |
| Weight | 4.1 g |
Commercial data
| Product Group | 8 (Misc. Chassis Mount Blocks) |
|---|---|
| PU (SPU) | 50 pcs |
| Packaging type | box |
| Country of origin | CH |
| GTIN | 4050821809838 |
| Customs tariff number | 85389099990 |
Product Classification
| UNSPSC | 39121722 |
|---|---|
| eCl@ss 10.0 | 27-14-11-92 |
| eCl@ss 9.0 | 27-14-11-92 |
| ETIM 9.0 | EC002848 |
| ETIM 10.0 | EC002848 |
| ECCN | NO US CLASSIFICATION |
Environmental Product Compliance
| REACH Candidate List Substance | Perfluorobutane sulfonic acid (PFBS) and its salts |
|---|---|
| RoHS Compliance Status | Compliant,No Exemption |
| SCIP notification number (Austria) | 54edfb04-1cdf-4843-90e6-69f56fa00055 |
| SCIP notification number (Belgium) | 83648272-8a36-4aea-b1dc-da6ed1ac5a92 |
| SCIP notification number (Bulgaria) | e8d644d0-a82d-4c65-9905-e26da2f0babb |
| SCIP notification number (Czech Republic) | 75197f43-458b-4239-9b60-ceb168e02b5f |
| SCIP notification number (Denmark) | 5b435294-acc1-4ae5-b162-e286877b8ee8 |
| SCIP notification number (Finland) | 371abae8-50b1-430f-bb55-881ba323c5b4 |
| SCIP notification number (France) | 20f4bab9-819d-4a04-9fec-f643636b98bf |
| SCIP notification number (Germany) | d07eb5fe-cde4-4ef5-9c93-1309d3d25d98 |
| SCIP notification number (Hungary) | 27378300-60c3-491b-97bb-d3f349e135b7 |
| SCIP notification number (Italy) | 50983dd5-fc0e-4528-bc6c-1138014676af |
| SCIP notification number (Netherlands) | a1507818-ee5e-4f54-b830-d890d09aa6a3 |
| SCIP notification number (Poland) | 085730c4-b92c-4395-8f18-8f08fc95d3db |
| SCIP notification number (Romania) | b85e632f-fa0c-4790-8337-54a3decd2292 |
| SCIP notification number (Sweden) | bc10dbb7-14c4-48e7-88bc-47051aabe9f3 |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Wago 294-384” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.