Fast delivery within 72 Hours
Festo VMPAL-KM-SD25-IP67-0
Hood-VMPAL-KM-SD25-IP67-0
Request for Quote
Shipping & Delivery
-
Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
5-6 Days
From €20
-
DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
From €40
-
Warranty 1 year
-
Free 30-Day returns
Description
Specification
| Product Weight | 100 g |
|---|---|
| Electrical Connection | Pre-assembled |
| Permissible Cable Diameter | 5, 13 mm |
| Connection Cross Section | 0.2, 0.5 mm² |
| Degree Of Protection | IP67, To IEC 60529 |
| Ambient Temperature | -5, 80 °C |
| Ce Mark (See Declaration Of Conformity) | In accordance with EU RoHS Directive |
| Ukca Marking (See Declaration Of Conformity) | To UK RoHS instructions |
| Labs (Pwis) Conformity | VDMA24364-B1/B2-L |
| Note On Materials | RoHS-compliant |
| Corrosion Resistance Class Crc | 2 – Moderate corrosion stress |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Festo VMPAL-KM-SD25-IP67-0” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.